Mor Dayanışma’dan ‘İhtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz’ kampanyası

11:32


ADANA - Mor Dayanışma üyesi kadınlar, mağdur edilen aileler için ‘İhtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz’ sloganıyla başlattıkları kampanyaya destek çağrısında bulunarak, “Dayanışma zamanı, haydi kadınlar el ele güçlü bir şekilde kampanyamızı büyütüp çocuklarımızı ısıtalım” dedi.

Adana Mor Dayanışma üyeleri, "Paylaş, gülümse, gülümset" şiarıyla başlayan takas kampanyası ile bir araya gelen kadınlar, “İhtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz” sloganıyla yeni bir kampanya ile çalışmalarına devam ediyor. Mor Dayanışmalı kadınlar, bu kampanya ile mağdur edilen ailelere ulaşmayı hedefliyor. Kolektif bir şekilde topladıkları ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Mor Dayanışma üyelerinden Çiğdem Özdeniz, “Savaşların acımasızca yurtlarından edip buralara sürülen çocukların bize ihtiyaçları var” diyerek bu anlamda kadınların kampanyaya destek olması için çağrı yaptı.

Çiğdem, bu kampanya ile elde edilen ürünlerin daha önce tespit edilen ailelere ulaştırıldığını kaydederek, “Biz bunu yaparken hem ailenin ihtiyaç listesini çıkarmış oluyoruz, hem de birebir sohbet ederek, neler yaşadıklarını öğrenmiş oluyoruz. Özellikle çocukları dinliyor, onların sorunlarını çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

‘Aileler gerçekten çok zor durumda'

Kampanyanın başlayalı birkaç gün olmasına rağmen, yoğun bir ilginin söz konusu olduğunu söyleyen Çiğdem, ancak bunun yeterli olmadığını ifade etti. Çiğdem, “İlk olarak Adana’nın Tuzla beldesine bağlı Karakoçer çadırlarında yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştık. Aileler gerçekten çok zor durumda ve yardımına muhtaçlar. Özellikle çocukların çok ihtiyacı var. 90’lı yıllarda göç etmiş aileler var. Daha sonra aralarında Suriye ve yine Güneydoğu’dan gelen aileler var. Bu aileler yaşanan savaş ortamından dolayı buradaki çadır kentteler. Biz de bu yaşananlara karşı ailelerin mağduriyetleri karşısında susmayarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

'Haydi kadınlar kampanyayı büyütelim'

Kampanyaya destek çağrısını yineleyen Çiğdem son olarak, “Bugün tam günüdür, bugün bu çocukları unutursak biz vicdanımıza ne deriz şimdi. Dayanışma zamanı, haydi kadınlar el ele güçlü bir şekilde kampanyamızı büyütüp çocuklarımızı ısıtalım” diye belirtti.